sobota, 25 lutego 2012

MÓJ SPOSÓB CZYSZCZENIA PĘDZLI DO MAKIJAŻU. PŁYN - e.l.f. Studio Daily Brush Cleaner

SWOJE PĘDZLE CZYSZCZĘ W ZALEŻNOŚCI OD POTRZEB, JEDNAK NIE RZADZIEJ NIŻ 3 RAZY W TYGODNIU. PĘDZEL DO PODKŁADU "PIORĘ" PO KAŻDYM UŻYCIU. CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOWODOWANA JEST TYM, ŻE MAM MAŁO PĘDZLI,  A BRUDNYMI ŹLE SIĘ PRACUJE I SĄ NIEHIGIENICZNE. UŁATWIAM SOBIE ŻYCIE I UŻYWAM ANTYBAKTERYJNEGO PŁYNU FIRMY ELF.


STOSUJĘ AKURAT TEN PŁYN, GDYŻ DOBRZE CZYŚCI I PIELĘGNUJE MOJE PĘDZLE. NIE SKLEJA WŁOSIA I NIE MĘCZY MNIE JEGO ZAPACH. POZA TYM JEST W DOBREJ CENIE. BARDZO POLECAM TEN PRODUKT.


 NIEWIELKĄ ILOŚĆ PŁYNU WLEWAM DO MISECZKI. NASTĘPNIE, (ZACZYNAJĄC OD NAJMNIEJ UBRUDZONEGO PĘDZLA ) MOCZĘ SAMO WŁOSIE W PŁYNIE I WYCIERAM W RĘCZNIK. CZYNNOŚĆ POWTARZAM DO MOMENTU GDY NA RĘCZNIKU NIE MA BRUDNYCH ŚLADÓW. CZYSTYMI PALCAMI UKŁADAM WŁOSKI TAK, ABY UZYSKAŁY PIERWOTNY KSZTAŁT I WKŁADAM DO POJEMNIKA BY WYSCHŁY.

pojemnik na sztućce kupiony w sklepie ikea w cenie 3,99zl  pomysł ściągnięty od THE 0LESKAAA :)

PĘDZLE CZYSZCZĘ ZAWSZE WIECZOREM, PONIEWAŻ POTRZEBUJĄ KILKU GODZIN DO CAŁKOWITEGO WYSCHNIĘCIA. W PRZYPADKU MNIEJ ZABRUDZONYCH PĘDZLI WYSTARCZY SPRYSKAĆ WŁOSIE PŁYNEM I WYTRZEĆ W  RĘCZNIK.  PŁYNU DEZYNFEKUJĄCEGO NIE STOSUJĘ DO MYCIA PĘDZLA TYPU FLAT TOP, ( DO PODKŁADU) GDYŻ DO TEGO NAJLEPIEJ SPRAWDZA MI SIĘ ŁAGODNY SZAMPON DLA DZIECI LUB MYDŁO BIAŁY JELEŃ.

brudne pędzle przygotowane do czyszczenia

płyn elf pojemność 250ml, cena około 23zł na allegro
1 komentarz: